Саліна 1941 – 2016. 75 років тривожної пам’яті.
Автор Іван Цюп'як   
Понеділок, 04 липня 2016 14:22
Саліна. Це слово не усі українці сприймають як належить. Ми українці багато чули про знущання над нашими людьми. І ніби багато знаємо, та все ж таки не усвідомлюємо тої жертви, яку поклали кращі представники українського народу.
Влітку 1941 року більшовицький режим намагався знищити сліди свого перебування. Цей режим жорстоко розправлявся над неугодними. В першу чергу це були священики, вчителі, лікарі – освічені люди. Саме їх московська влада боялася найбільше, боялася отого промовистого слова, того заклику до боротьби за свою рідну землю, за свій народ. І тому їх фізично знищували. Не просто вбивали, а застосовували жахливі тортури. Одним із таких місць була Саліна, що знаходиться в Старосамбірському районі. 
В цьому урочищі знаходилися соляні шахти. І саме в них НКВДисти скидали спочатку мертвих, а коли набої закінчилися, просто безтямних людей (позбавляли свідомості ударом дерев’яного молотка). Я на мить уявив, що коли на рану попадає сіль, то це є щонайменше неприємно, а уявіть, що люди прийшовши до тями відчували себе притиснутими іншими тілами і їхні очі роз’їдає сіль. Загальне число жертв у Саліні становить 3 тисячі 600 осіб, а скільки українців загинуло в інших схожих місцях важко і рахувати. 
Слава Героям і Царство Небесне!
 
 
 
 
 
 


Share

Останнє оновлення ( Понеділок, 04 липня 2016 14:38 )
 

Онлайн реєстрація

Банер