72-а річниця депортації кримських татар.
Автор Administrator   
Середа, 18 травня 2016 12:24

Згідно з даними, наведеними під час акції, під депортацію протягом трьох днів у травні 1944 року потрапили 230 тисяч кримських татар. На збори людям давали від двох хвилин до півгодини. За даними істориків, тих, хто чинив опір або не міг пересуватися, війська НКВС розстрілювали на місці. Переважно кримських татар виселяли до Узбекистану, Казахстану та Таджикистану, а також трохи й до колишньої Марійської АРСР на півночі Росії і на Урал.

Кримські татари кажуть, що під час виселення і довготривалого перевезення у вагонах для тварин загинуло від 15 до 25 відсотків татар. Навіть на нових місцях татари мали статус «спеціальних переселенців» і були дуже обмежені у правах. Повернутися на півострів змогли лише з 1989 року, за пізньої «перебудови». Повноцінне ж переселення стало можливим лише в незалежній Україні.
Сьогодні ситуація повторюється. З Криму виїхало вже близько 50 000 кримських татар. Чинний російський режим, що вважає себе спадкоємцем справи Сталіна, продовжує цю трагічну естафету. Кримські татари, які пройшли такий складний шлях додому у незалежній Україні, нині знову в анексованому Криму піддаються утискам. Закриваються засоби масової інформації, організації кримських татар, переслідуються активісти, забороняється сама пам'ять народу. Нащадки Сталіна намагаються знову позбавити кримськотатарський народ основних прав та свобод, таких як свобода вираження поглядів, свобода совісті та релігії, свобода зібрань та об’єднань, право на доступ до культурних цінностей.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Share

Останнє оновлення ( Середа, 18 травня 2016 12:30 )
 

Онлайн реєстрація

Банер