Вони боролись за вільну і незалежну Україну!
Автор Administrator   
Четвер, 28 квітня 2016 15:23

Дивiзія «Галичина» - 1-ша дивізія української Народної Армії. Українська військова частина, що в Другій світовій війні воювала проти більшовиків на боці німців. Сучасним поколінням важко зрозуміти,  чому аж 80 000  української молоді зголосились у ряди Дивізії «Галичина». Німці ж у той час вважали нас за худобу, будь-яку провину розстрілювали наших братів на очах y людей...  Червоні «освободітєлі» діяли такими ж брутальними методами,  але робили це приховано: ночами проводили арешти, забирали люд до катівень і там вже розстрілювали. 

У такій незавидній ситуації людям доводилось вибирати менше зло.  На користь формування Дивізії зіграв патріотичний момент: молодь сподівалась у сприятливий момент,  як колись Українські січові Стрільці,  вони зможуть стати ядром Української Aрмії. 
Днем заснування Дивізії «Галичина»  вважається 28 квітня 1943 року,  коли про це було оголошено на урочистостях у Львові. Вишколення дивізійників здійснювалось 3 кінця липня 1943 року до червня 1944 року. 3 13 по 22 липня 1944 року відбувся бій під Бродами, у якому 13 корпус армії Верхмату, до складу якого входила Дивізiя, був розгромлений. Частина війська змола вирватись i відступити, значна частина дивізійників приєднались до військ УПА,  що діяли в цих районах на два фронти.
Варто окремо наголосити на відносинах між Дивізією «Галичина» і УПА. Провід ОУН(р) виступив проти політичної концепції Дивізії, але не противився набору добровольців. Провід навіть направив до неї багатьох членів ОУН,  щоб вони отримали вишкіл високого рівня, а генерал Чупринка видав для цього окремий указ. На фрoнті Дивізія мала зв'язок з УПА і допомагала їй зброєю та спорядженням. Практично всі дивізійники, що приєднались до УПА, стали визначними старшинами, а також вишкільниками  у старшинських та під старшинських школах.
Після бою під Бродами Дивізія була реорганізована і у вересні-грудні 1944 року дислокувалась у Словаччині, а у січні-березні 1945 – у Словенії.
У зв'язку зі cтворенням Українського національного комітету, 14 березня 1945 року вояки Дивізії «Галичина», склали присягу на вірність українському народу.
З капітуляцією Німеччини дивізія відступила в англійську зону окупації, де була інтегрована.  
 
 
 


Share

Останнє оновлення ( Четвер, 28 квітня 2016 15:38 )
 

Онлайн реєстрація

Банер