У Львові вшанували пам'ять Ігоря Білозора
Автор Наталя Тітик   
П'ятниця, 25 березня 2016 21:46


 

24 березня, у день народження  Ігоря Білозора, на Личаківському кладовищі у Львові відбулось покладання квітів до могили композитора. Під супровід капели «Дударик» біля могили митця отець провів чин панахиди, а в кінці усі присутні виконали улюблену пісню митця «Мамина світлиця».

  Ігор Білозір народився 24 березня 1955 року в місті Радехові у Галичині. Навчався в Радехівській ЗОШ №1 та у Львівському музично-педагогічному училищі та Львівській консерваторії. Стажувався у США та Канаді. Від 1977 року — керівник ВІА «Ритми Карпат» Львівського автобусного заводу, від 1979 — художній керівник і соліст ВІА «Ватра» Львівської обласної філармонії, що виконує більшість його пісень донині. Крім того, писав пісні для своєї дружини, вокалістки Оксани Білозір, а також виконував деякі пісні сам. 
8 травня 2000 року Ігоря Білозора у центрі Львова побили двоє чоловіків і внаслідок завданих травм він помер у шпиталі 28 травня. 
Його творчість здобула визнання у США, Канаді, Німеччині, Польщі, Росії. В 1997 році йому присвоєне звання Народного артиста України.
«Українська естрада поступилася перед експансією російськомовного примітиву. Нібито й немає законних підстав, щоб забороняти звучання російських пісень, але, разом з тим, ця повсюдна реклама сприяє тому, що саме на таку «чужинецьку» продукцію і є попит. На кого ж нам нарікати, якщо ми самі це купуємо і слухаємо? Найприкріше, що на такому сурогаті виховується майбутнє покоління, яке вже орієнтоване на суто розважальну культуру. Лірична пісня – то вже для них щось заскладне, переобтяжене. Тому так і трапляється, що той, хто наважується стати в обороні рідної пісні, наражається на смертельну небезпеку», – зауважив Богдан Стельмах у 2000-му році.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 Share

Останнє оновлення ( Вівторок, 05 квітня 2016 11:40 )
 

Онлайн реєстрація

Банер