Вільний митець Шевченко
Автор Цюп`як Іван   
П'ятниця, 25 березня 2016 21:52

 
 
Кожен народ має свого пророка. І він для них є втіленням могутності, нестримності, відваги, боротьби, впевненості… Для українців таким пророком є Тарас Григорович Шевченко.
 
Сьогодні усі знають, що Шевченко зробив багато для українського народу. Особливо цінним він став для нас під час Революції Гідності, та війни на Сході нашої Батьківщини. Вони сповнені духом боротьби українського народу за свої цінності та свою землю. Воїни, що відстоюють ці інтереси, часто цитують слова великого пророка, поводиря - Тараса Шевченка. І це не дивно, адже Тарасове промовисте слово надихає на боротьбу, надає сили та наснаги знову і знову вступати в бій. Та мало хто знає, що саме він зробив для народу, де жив протягом свого життя, чим займався. І чи справді в сучасних виданнях «Кобзаря» надруковані усі слова, усі думки, що були викладені генієм на папір.
Молодь Руху організувала в Церкві Стрітення Господнього по вул. Винниченка 30, просвітницьку програму для молоді та просто людей, що цінують нашого Прометея. Програма розпочалася з наукового повідомлення професора Степана Гунька: "Академік Т.Г. Шевченко". Продовжив інформаційну довідку капітан другого рангу Тимур Баротов, який розповів про невідомого Шевченка та його «Кобзар». Зокрема зауважив, що практично ніхто не знає, що Шевченко був військовим моряком. А в сучасних "Кобзарях" не усі слова друкуються, що були в оригінальних текстах. Без них Шевченкові твори несуть інший зміст. Для прикладу назвав твір «Минають дні минають ночі». Більш поширеним є такі слова в творі: «…А дай жити, серцем жити і людей любити…». Та в оригіналі були інші: «…А дай жити - серцем жити і Тебе хвалити, і Твій світ нерукотворний і людей любити…». Читаючи це, розуміємо наскільки вплив радянської пропаганди відчувається й досі.
Прийшла вшанувати великого генія і Народна чоловіча хорова капела "Прометей" ЛНУ ім. Івана Франка. Художнім керівником якої є Віктор Чмир. Вона представила програму: "Твори українських композиторів на тексти Т. Шевченка, духовна музика". Так, як годиться в церкві, дійство завершилось молитвою за Україну.
Молодь Руху проводитиме і наступні схожі зустрічі. В квітні заплановані заходи про діяльність Івана Франка, в травні – про Євгена Коновальця. Запрошуємо усіх бажаючих.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Share

Останнє оновлення ( Вівторок, 05 квітня 2016 11:40 )
 

Онлайн реєстрація

Банер