8 березня. "За" і "проти"
Автор Іван Цюп'як   
Вівторок, 08 березня 2016 06:01

Усі вже знають, що свято боротьби жінок за свої права має глибоке коріння. На початку ХХ ст. вони виступали за скорочення їхнього робочого дня, пізніше до них доєдналася Клара Цеткін, далі це свято підхопив Радянський Союз, 1977 року ООН затвердила «Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир» і станом на сьогодні його святкують на пострадянських республіках на державному рівні, в деяких інших країнах просто вітають жінок, а в більшості країнах жінок вітають у свої визначені дні, які склалися історично.

А тепер, чи потрібно його відзначати в нашій Батьківщині. Багато людей говорить: «Як можна заборонити святкувати те свято, яке прийняло ООН». Але, наголошу, ООН у своїй резолюції 32/142 закликала всі держави проголосити відповідно до їхніх історичних і національних традицій будь-який день року –  «Міжнародним днем боротьби за права жінок і міжнародний мир», а на пострадянському просторі святкується – «Міжнародний жіночий день». Це дещо інше. Пропоную відзначати його як «Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир» і зробити його робочим, а не святковим. «Міжнародний день захисту дітей» також прийнятий в ООН, та ми його відзначаємо менш помпезно. Є ще ряд інших важливих свят, які прийняті в ООН, та про більшість суспільство не здогадується.
Дехто говорить, що не бачить зв’язку 8 березня з комунізмом, насправді він прямий. Про підміну понять в Радянському Союзі можна багато говорити. Керівники цієї псевдо щасливої країни, не маючи власних свят і традицій, розуміючи, що національні святкування призведуть до знищення імперії зла, старалися усіма методами викорінити з пам’яті народів їхні національні традиції і святкування. Тому і ввели свято, яке назвали – «Міжнародний жіночий день» посилаючись на ООН, та як бачимо це різні свята.
Зараз, живучи в незалежній державі, ми маємо плекати власні традиції і не дозволяти іншим нав’язувати чужі. У нас є свято матері, яке святкується в другу неділю травня. Яке, до речі, в час після посту – на противагу 8 березня. Можна і потрібно його розвивати. Творити своє рідне і не бути залежним від чужої думки.Багато кажуть, що не усі є матерями. Тут на це питання дає відповідь народна мудрість – «Мати не та, що народила, а та, що виховала». А яка жінка не виховує? А дівчата – це майбутні матері.Зараз, коли українці боряться зі зброєю проти агресора, який спочатку ідеологічно (23 лютого, 8 березня та ін.) нав’язав свою зверхність, а зараз фізично себе проявляє, ми зобов’язані перевиховувати себе самі, і виховувати наших дітей в національних традиціях, вчити правдиву історію, пишатися своїми здобутками і жити у тому раю, тій державі, яку збудуємо самі.
 


Share

Останнє оновлення ( Вівторок, 08 березня 2016 10:54 )
 

Онлайн реєстрація

Банер