Автор Ірина Ковальчук   
П'ятниця, 26 лютого 2016 19:27

 «Йосиф Сліпий був і є символом незламності духу, Боротьби за права Церкви і людей. Він кидав виклик тоталітарній системі. Він – ісповідник віри. Є фактор часу. Бо нині ще живі люди, які з ним зналися, спілкувались. Йосиф Сліпий мав непростий характер, був людиною строгою до себе та свого оточення.»

17 лютого 1892 року в Україні народився патріарх Української Греко-Католицької Церкви Йосиф Сліпий. Це унікальна постать в історії Церкви. Особиста доля одної людини, його переживання всіх періодів історії, наукові праці – це історія цілої Церкви та держави.

 

Патріарх пройшов крізь життєве пекло.
Перша і Друга Світові війни, ліквідація і переслідування церкви, репресії проти українського народу, зміцнення УГКЦ за кордоном, боротьба за проголошення Патріархату – всі події пережив і осмислив кардинал Сліпий. Він вважав, що Патріархат Церкви – це видимий знак зрілості і самобутності помісної Церкви та могутній чинник в церковному і народному житті.

40 років, з 1944 до 1984, Йосип Сліпий був провідником Української Греко-Католицької Церкви. Самобутність УГКЦ кардинал характеризував двома фундаментальними принципами – сопричастя з Єпископом Риму і вірність східнохристиянській візантійській традиції.

Йосиф Сліпий навчався у Львівській Духовній Семінарії. У 1916 році в Австрії здобув ступінь доктора богослов’я. А через рік Митрополит Андрей Шептицький висвятив Йосипа Сліпого на священика. Він далі продовжив начання за кордоном. У 30-ти літньому віці став професором догматики у Львівській семінарії, через три роки очолив її.
Отець Йосиф Сліпий, який вважав науку диханням Церкви і народу, розбудував семінарію до рівня Богословської академії за дорученням митрополита Андрея Шептицького. Йосиф Сліпий з 1928 року був ректором академії.

Йосиф Сліпий був символом незламності духу, боротьби за права Церкви і людей.

У 1963 році Глава УГКЦ Йосиф Сліпий прибув у Рим. У справі його звільнення до керівника СРСР Микити Хрущова звернулися президент США Джон Кеннеді та Папа Іоан (23). Кардинал Йосиф Сліпий відвідав всі поселення українців у світі, розбудував Церкву і розвивав богослов’я поза Україною до дня смерті 7 вересня 1984 року. Згодом згідно Заповіту, Патріарха Йосифа Сліпого з почестями перепоховали у Святоюрській крипті у Львові поруч з Митрополитом Андреєм Шептицьким.
«Брак почуття і розуміння єдности в основних питаннях життя Церкви і Народу – це наше нещастя, це наш споконвічний гріх!», - донині пророчі та актуальні слова Йосифа Сліпого.
 
 
 
 

 


Share

Останнє оновлення ( Вівторок, 08 березня 2016 10:36 )
 

Онлайн реєстрація

Банер