Хто не хоче, щоб убивць назвали убивцями?
Автор Administrator   
Четвер, 28 травня 2009 11:47
Колишній президент республіки Леонід Макарович Кравчук (1991-1994 роки) заявив, що вважає несвоєчасним порушення Службою безпеки України кримінальної справи за фактом вчинення геноциду українського народу в 1932-1933 роках.
Леонід Макарович висловив побоювання, що розслідування може посилити розкол у суспільстві. "Ті люди, які це робили - їх немає, частини документів дуже важливих також немає і настрої в суспільстві сьогодні такі, що це може лише посилити розкол", - запевнив Леонід Макарович, при цьому додавши, що хотів би знати справжні причини, мотиви геноциду, справжню кількість загиблих людей.
Нагадаємо, СБУ порушила кримінальну справу за фактом вчинення геноциду українського народу в 1932-33 роках 
Депутат Верховної Ради, член фракції НУ-НС, перший заступник голови комітету Ради по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль назвав порушення СБУ цієї справи юридично безглуздим. 
Голодомор 1932-33 геноцидом українського народу визнали парламенти 14 держав і Ватикан.

 http://ua.korrespondent.net

До теми:

У СПРАВІ ПО ГОЛОДОМОРУ 136 ПОТЕНЦІЙНИХ ОБВИНУВАЧУВАНИХ

Українські історики вважають, що список людей, винних у Голодоморі на території України в 1932-1933 роках, складає на сьогодні 136 осіб.

Про це заявив директор архіву Служби безпеки України Володимир Вятрович на прес-конференції в четвер, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
За словами Вятровича, фахівці на базі архіву СБУ підготували список цих людей, і їх можна звинуватити в організації Голодомору.
"Це найвище керівництво Комуністичної партії України і каральний орган партії - головне політичне управління, а також безпосередньо люди, що підписували документи, що свідчать, що Голодомор був організований, а також ті, хто підписував численні вироки", - пояснив Вятрович.
За його словами, "на сьогодні цей список складає 136 осіб".
Він нагадав, що нещодавно порушена СБУ кримінальна справа за фактом геноциду 1932-33 років ґрунтується на матеріалах і архівах СБУ.
Вятрович також констатував, що якби використовувалися архіви інших країн, у тому числі і російські, матеріалів було б ще більше.
Голова архіву нагадав, що неодноразово українська сторона зверталася до керівництва РФ, щоб одержати доступ до російських архівів, зокрема, архівів ФСБ і президентських архівів.
Джерело: http://www.pravda.com.ua/ 


Share

Останнє оновлення ( П'ятниця, 29 травня 2009 09:50 )
 

Онлайн реєстрація

Банер