Автор Любов Білінська, інформаційно-аналітичний відділ МРО МНР   
Понеділок, 02 травня 2011 09:27
МНР Цьогоріч миколаївські молодорухівці під час великодніх святкувань організували гаївки біля каплиці «Писанки». В неділю усі учасники заходу зібрались біля пам’ятника Матері Божої і вирушили дружньою процесію до нашої знаменитої гори із каплицею у вигляді писанки, де тиждень тому за молодіжною ініціативою «Молодого Народного Руху» відбулась Хресна Дорога. І якщо минулого тижня то була сумна процесія, бо згадували Христові муки, то тепер учасники несли на гору радісну звістку, славили воскресіння Ісуса Христа. Допомогли в організації гаївок вчитель танців з Будинку дитячої та юнацької творчості Світлана Заблоцька та завідувач Миколаївського музею ім. У. Кравченко та М. Устіяновича.
Втім, найбільший шмат роботи взяли на себе молодорухівський театр «Хліб» та пластуни з миколаївської станиці. На горі Галі вони співали гаївок, водили «кривого танцю». У їх виконанні прозвучали не лише миколаївські гаївки, а й веринські та гірські, як бачимо театр «Хліб» на чолі з Наталею Жуковською виконав ще й добрий шмат етнографічної роботи, вони їздили селами і збирали, записували гаївки, які ще пам’ятають старожили. Там прозвучали «Чорний баране», « Царівна», «Соловеєчку, сватку, сватку», «Подоляночка», «Горіла сосна».
Горіла сосна, палала,
Під нею дівчина сиділа.
На неї іскри спадали,
За нею хлопці плакали.

Решетом воду носили,
На неї іскри гасили.

Скільки в решеті дірочок,
Стільки в дівчини гадочок.
Стільки у хлопців правдиці.

Горіла сосна і явір
Десь ся мій милий забарив
Забарив він ся у Львові
Забув я мила о тобі.

На великодній забаві люду було предостатньо, а настрій панував світлий і ясний як і годиться на великий празник Христового воскресіння. Наступного дня, в обливаний понеділок, наші забавники вирушили до села Гірського. Туди нас запросив отець Василь Подобівський. В Гірському зустріли нас тепло і привітно. Зібралася велика кількість діток, які охоче вчилися новим гаївкам, а також показували свої .
Ми вдало обмінялися досвідом, традиціями, а ще пообіцяли наступного року провести гаївки ще масштабнішими, зробити їх всерайонними.


Share

Останнє оновлення ( Середа, 04 травня 2011 08:47 )
 

Онлайн реєстрація

Банер