Автор Administrator   
Неділя, 17 квітня 2011 05:43
 
Шевченко – постать унікальна. Його творчість – розкішна гілка у вічнозеленому дереві української поезії. Щороку слово Кобзаря збирає на сценах та у залах багатьох шанувальників його творчості.
Цього року ми вшановуємо 197 річницю з Дня народження Великого Кобзаря. Відтак, за ініціативи студентки ІІІ курсу історичного факультету, Ярини Титар, 22 березня 2011 року у приміщенні факультету менеджменту і маркетингу відбулася презентація проекту «Роль Т.Г. Шевченка у національно-визвольному русі середини ХІХ ст.». Цьогорічний захід відбувся у незвичній формі, більш модернізовано, а саме — у поєднанні проектних технологій з елементами тренінгу.
Гаслом цього заходу стали геніальні та невмирущі слова великого сина українського народу: «Не вмирає душа наша, не вмирає воля!». Саме під цією патріотично-національною ноткою проходило дійство.
Учасники проекту були поділені на дві групи. Перша група, яка складалася з 12 учасників, презентувала інформаційно-дослідницький проект і намагалась найточніше відтворити роль Т.Г. Шевченка у діяльності Кирило-Мефодіївського братства. Друга група включала в себе 8 учасниць, завдання яких було – дослідити та відобразити літературно-творчу діяльність поета. Також їхнім завданням було оформити «Дерево вічності» як символ невмирущості поезії Шевченка.
Родзинкою проекту стали наймолодші, десятирічні учасники — Зоряна Василенко та Михайло Хадай, які вшанували пам'ять Шевченка покладанням квітів до портрета Кобзаря.
Та не був би захід цікавим без музичного супроводу, тому музичним доповненням став виступ студентки музично-педагогічного факультету Мар’яни Рап з авторською піснею «До Тебе, Кобзарю», який змусив аудиторію замріятися.
Також, на презентації використовувались мультимедійні засоби, за допомогою яких демонструвалися картини та вислови генія, які стали крилатими для українського народу.
Опісля презентації проектів ведуча та організатор заходу Ярина Титар запропонувала глядачам та гостям взяти участь у інтерактивній грі «відкритий мікрофон». Відтак, активну участь в обговоренні прийняли: Світлана Ярославівна Біла — заступник декана історичного факультету, Руслана Петрівна Поп — заступник декана історичного факультету з виховної роботи, Богдан Прокопишак — представник українського реєстрового козацтва, висловили свої позитивні враження і наголосили, що цей проект презентував молодь, якій не байдужа своя історія, своє минуле, теперішнє і майбутнє.
Кожному учаснику заходу було вручено буклет з крилатими висловами Шевченка, біографічними даними, історією його кохання, його діяльності та інформацію про його увіковічнення.
Як заявляє сама організаторка проекту: «Щорічні подібні заходи є ще однією сходинкою до відродження кращих культурних традицій України, а саме виховання громадянської свідомості студентства. Шевченкове слово подарувало глядачам духовне піднесення та сколихнуло патріотичні почуття. Це була також добра нагода для учасників програми розкрити свої таланти, та, відірвавшись від щоденних буднів, пригадати собі «…хто ми та чиї ми діти»».
Щодо організації самого заходу, то до співпраці було залучено голову Дрогобицької міськрайонної молодіжної громадської організації «Молодий Народний Рух» Зеновія Кваснія, спонсорську підтримку надав голова профкому студентів університету Ігор Гівчак, а мультимедійне обладнання – представники комп’ютерного центру факультету менеджменту і маркетингу.
Вечір закінчився святковим ритуалом прощання, у якому і учасники, і гості, взявшись за руки, мали змогу відчути вогник тепла, вірності, любові, соборності, патріотизму, визволення, який передавався потиском лівої руки і переходив від серця до серця кожного, адже «Не вмирає душа наша, не вмирає воля!».
Надіємось, що цей захід є зразковим прикладом для інших факультетів і має перспективу стати загальноуніверситетським.
Також нагадуємо, що 9 березня молодіжні організації «Молодий Народний Рух», «Молодіжний прорив», «Інше місто» та «Україна жива» організували та провели акції «Прийди до свого навчального закладу у вишиванці», «Згадай живе слово кобзаря» — розклеювання наліпок з відомими уривками поезій Шевченка та дійство з покладанням квітів біля пам’ятника Кобзаря. Також представники Молодого Народного Руху на запрошення міської адміністрації побували на вечорі, який проходив у Дрогобицькому театрі «Не забудьте пом’янути».
Загалом можна сказати, що Дрогобичани гідно вшанували пам'ять Т.Г. Шевченка. Адже він — це наше минуле, наша історія.

Перс-служба Дрогобицької міськрайонної молодіжної громадської організації «Молодий Народний Рух»Share

Останнє оновлення ( Неділя, 17 квітня 2011 06:05 )
 

Онлайн реєстрація

Банер