Автор Тарас Шаран   
Вівторок, 06 липня 2010 13:48
Навколо Барвінку стало чистіше. Однак проблему тільки прибиранням не вирішити. Нещодавно переглянув мультфільм "Валлі". У ньому показано нашу планету, як величезний смітник, що прибирається роботом. Людство залишило Землю, бо на ній стало неможливо жити. Казка... Але багато казок нашого дитинства вже давно стали реальними.
Прогрес рухає людство, а людство стимулює прогрес. Та в гонитві за кращим, зручнішим, комфортнішим життям ми не звертаємо уваги на навколишнє. Вирубуються ліси, забруднюються моря, океани. Повітря і вода, які ми споживаємо, вже не настільки чисті як 100-200 років тому. Зникають цілі види рослин і тварин. Ми про це знаємо, ми про це говоримо. І ми далі продовжуємо нищити природу!
Та досить пафосу. Вже липень – і жителі Нового Роздолу, хто ще не був у відпустці, вирішують, як і де їм провести тих кілька очікуваних вихідних днів. Багаті поїдуть в Єгипет чи Туреччину, трішки бідніші - в Крим. А пересічний міщанин має невеликий вибір - Байкал, Заріччя, до родичів у село і, нарешті, Барвінок. Останній є найтрадиційнішим місцем відпочинку новороздільчан. А напис "Купатися заборонено! - технічна вода" мало кого стримує від плавання. Та й на сміття, що плаває у воді, ми вже звикли дивитися як на необхідний атрибут відпочинку. А скіільки його на берегах озера!... "Після нас - хоч потоп!"
Нещодавно з ініціативи відділу з питань гуманітарної політики Новороздільської міської ради було проведено прибирання на озері Барвінок. Бажаючих допомогти було багато, а прийшли лише представники двох молодіжних організацій міста - "Молодого Народного Руху "(Тарас Шаран, Ліля Краївська, Мар’ян Мартиненко, Антон Лучак. Володя Турчин) та "Українська молодь Христові" (Василь Василишин, Роман Штігер) і, звичайно ж, працівники цього відділу О.Єсауленко та С.Шиманська. Та справа не в тому, що ми поприбирали і Барвінок став трошки чистішим. Справа в іншому – сміття має властивість знову з’являтися. І з початком відпочинкового сезону його зазвичай більшає.
„Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять!” А кому хочеться з Барвінку після купання, шашличка і т.д. нести пакети сміття аж у Новий Розділ, коли поряд стільки кущів? Хоча потрібно сказати, що прийшовши на озеро, ми також застали при вході велику купу сміття в одному місці. Як би там не було, але свідомі відпочивальники у нас є. Вони б і раді були кинути сміття у якусь ємність, та її немає. Тож чи не пора вже НАРЕШТІ й міській владі поставити на Барвінку декілька сміттєвих контейнерів і регулярно з них вивозити. Бо прибиранням проблеми не вирішити. А якщо вже думати, що їх вкрадуть – то прикуйте ланцюгами чи щось подібне.
І накінець. Велике людське ДЯКУЮ усім, хто прийшов прибирати! А ще тим, хто не смітить, тобто робить це життя хоч трішки чистішим.
 
Тарас Шаран, заступник голови Новороздільської РО Молодого Народного Руху, вчитель історії ЗШ №2


Share

Останнє оновлення ( Вівторок, 06 липня 2010 14:17 )
 

Онлайн реєстрація

Банер